Ogórek Wisconsin – jedna z najstarszych i łatwych w uprawie odmian

Wisconsin to jedna z najstarszych odmian ogórka, które obecnie cieszą się dużą popularnością. Jest to odmiana nie przysparzająca problemów w uprawie. Ogórki Wisconsin są niezwykle uniwersalne – mogą być wykorzystane i do konserwowania i do kwaszenia.

Opis

Dojrzałe owoce ogórka Wisconsin pojawiają się średnio wcześnie. Ich rośliny nie mają wysokiej siły wzrostu, nie mają także tendencji do nadmiernego wypuszczania pędów bocznych.

Owoce są bardzo wyraźnie żebrowane, ich powierzchnia pokryta jest nielicznymi, ale bardzo dużymi brodawkami, które mogą być rozsiane po całej ciemnozielonej skórce. Dojrzałe egzemplarze mogą mieć jaśniejsze smugi, które sięgają do mniej więcej ½ długości owocu.

Ogórki Wisconsin osiągają od 12 do 15 centymetrów długości. Jest to odmiana bardzo plenna, o dobrej strukturze plonu ogólnego i wysokim odsetku plonu handlowego.

Zastosowanie

Ogórki Wisconsin z założenia przeznaczone są do kwaszenia. Dobrze jednak sprawdzają się także jako ogórki sałatkowe, nie mają nadmiernej goryczki, więc można spożywać je na surowo, jako dodatek do sałatek czy kanapek. Owoce nadają się także do zamrożenia.

Ich popularność wynika z bardzo wysokiej zdrowotności – nie ulegają parchowi dyniowatych ani mozaice wirusowej, więc nie potrzebują dodatkowej ochrony chemicznej, co pozwala znaczniej obniżyć koszty uprawy. Nie wykazują jednak zwiększonej odporności na mączniaka rzekomego.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki