Sałata Lollo Bionda – ciekawa odmiana tworząca rozetę mocno postrzępionych liści

Sałata Lollo Bionda Sałata Lollo Bionda

Sałata Lollo Bionda ma niezwykle atrakcyjny wygląd. Jej kędzierzawe, ciemnozielone lub zielone liście tworzą luźną rozetę, która wygląda trochę jak postrzępiona kula. Ładnie prezentuje się nie tylko na półmiskach i talerzach, ale także rosnąca w doniczkach na balkonie czy tarasie.

Opis

Charakteryzująca się krótkim okresem wegetacyjnym sałata Lollo Bionda w małym stopniu nadaje się do uprawy wczesnowiosennej. Dużo lepiej radzi sobie wysiana w późniejszych terminach. Od momentu wysiewu do zbiorów mija najczęściej od 45 do 50 dni.

Nie tworzy typowej dla sałat główki, jedynie luźne rozety, złożone z dużych, falowanych liści o mocno postrzępionych brzegach. Waga pojedynczej sałaty może wynosić nawet od 250 do 300 gram.

Zastosowanie

Lollo Bionda jest najczęściej wykorzystywana w kuchni i cieszy się naprawdę dużą popularnością. Ze względu na swój niezwykły pokrój rzadko bywa centralnym punktem dań, częściej jest po prostu bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym.

Nadaje się do uprawy amatorskiej, zarówno w gruncie, jak i na balkonie czy tarasie. Z powodzeniem rośnie w donicach i pojemnikach, nie różniąc się niczym od egzemplarzy wyhodowanych na polu.

Mniej polecana jest do wysiewu z przeznaczeniem na najwcześniejszy zbiór, dużo bardziej nadaje się do zbiorów wiosennych i letnich, a nawet, ze względu na swoją wytrzymałość na zimno, późnojesiennych.

SĄDZISZ, ŻE O SAŁACIE WIESZ JUŻ WSZYSTKO? PRZEKONAJ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy kupioną sałatę należy przechowywać w workach foliowych?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki